Turniej Szkół Podstawowych w Szachach

Turniej Szkół Podstawowych w Szachach, 24 marca 2023 roku w Zespół Szkół Gastronomicznych w Częstochowie odbył się turniej dla uczniów szkół podstawowych z  Częstochowy i okolic, zawody przeprowadzono pod  patronatem prezydenta miasta Krzysztofa Matyjaszczyka.

Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów, którzy wzięli  udział w rywalizacji zawodników amatorskich oraz klubów szachowych, turniej rozgrywany systemem szwajcarskim  7 rund tempem P-10m + 5s. za posunięcie, turniej przyniósł wiele emocji i nauki gry turniejowej dla naszych uczniów.

 Na 116 uczestników najlepszy wynik uzyskał 51 miejsce Karol Radomski, 70 miejsce Żelezny Igor, 71 miejsce Rożek Szymon, 76 miejsce Marczak Szymon, 77 miejsce Marczak Dawid, 78 miejsce Brodziak Konrad.            

Serdecznie dziękujemy za miłe i gościnne przyjęcie dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz Uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych w Częstochowie ul. Worcella 1.

Współorganizatorem był Uczniowski Klub Szachowy Hetman Częstochowa.