Finał – Ligi Szkół Podstawowych w Warcabach 100 polowych

Za nami rozgrywki Otwartej Ligi Szkół Podstawowych im. Z. Porochnickiego w Warcabach 100 polowych. W dniu 11 maja 2023 odbyło się ostatnie spotkanie, na którym rozgrywano partie  decydujące o miejscach na podium. W rozgrywkach uczestniczyli uczniowie ze szkół w Węglowicach, Pankach, Borze Zajacińskim, Łobodnie,  i SP2 Kłobucku którzy byli gospodarzami turnieju. Po zsumowaniu punktów ze wszystkich sześciu spotkań, najlepszą z drużyn  okazali się nasi uczniowie ze  Szkoły Podstawowa w Borze Zajacińskim, za co uczniowie otrzymali puchar ufundowany przez Burmistrza Kłobucka Jerzego Zakrzewskiego.Wyłoniono także  najlepszych zawodników w grze indywidualnej:

I miejsce Karol Radomski PSP Bór Zajaciński

II miejsce ex aequo Szymon Marczak, Dawid Marczak PSP Bór Zajaciński

III miejsce Michalina Chrzęstek PSP Bór Zajaciński

Otrzymali oni nagrody w postaci książek pomocnych w dalszym szlifowaniu zasad sztuki warcabowej. Wszyscy pozostali otrzymali dyplomy oraz drobne upominki, o co zadbała pomysłodawczyni i realizatorka turnieju p. J. Kurczaba oraz p. Agata Bernart-Janicka. Serdecznie gratulujemy tak wielkiego sukcesu  całej drużynie warcabistów wraz z opiekunem  p. Markiem Jelonkiem.

GALERIA ZDJĘĆ => https://photos.app.goo.gl/7FeqCRzKvp5Wt8Wo9