Pamiętamy o zmarłych

 

Tradycyjnie przed Uroczystością Wszystkich Świętych, dnia 23 października 2023 roku, udaliśmy się na cmentarz parafialny w Ługach-Radłach.

Uczniowie klas IV oraz VI wraz z opiekunami: Agatą Osydą, Anną Radka i Ewą Psykałą mieli okazję uczcić pamięć zmarłych poległych w obronie Ojczyzny. Pobyt na cmentarzu był również okazją poznania tradycji i zwyczajów związanych z obchodem Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

Uczniowie uporządkowali opuszczone groby, mogli w ciszy i zadumie, zapalić lampki na grobach upamiętniających żołnierzy,  mieszkańców poległych podczas I i II Wojny. Szczególną uwagę zwrócili na groby byłych nauczycieli i uczniów naszej szkoły. W godzinach popołudniowych również mieli możliwość zapalenia zniczy na cmentarzu w Przystajni, gdzie również spoczywają nauczyciele uczący w naszej szkole.

To była jedna z ważniejszych lekcji wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która z pewnością pozostanie w pamięci uczniów.

GALERIA ZDJĘĆ => https://photos.app.goo.gl/fmK8hPtTkkbEz8iQA