Wycieczka kl.V do Sosnowca

Dnia 23 października 2023 roku uczniowie klasy 5 wzięli udział w zajęciach dydaktycznych  z zakresu geografii na Wydziale Nauk Przyrodniczych w Sosnowcu. Uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych – Mapa i skalana których poznaliśmy różne rodzaje map oraz sposoby przedstawiania zjawisk geograficznych na mapach. W ogródku meteorologicznym odbyły się warsztaty pt. Prognozowanie pogody. Mieliśmy okazję zobaczyć z bliska  urządzenia meteorologiczne, takie jak: klatka meteorologiczna, deszczomierz, wiatromierz. Poznaliśmy skaner opadów czy  widzialnościomierz.  Korzystając z przyrządów pomiarowych odczytywaliśmy dane meteorologiczne. Po warsztatach udaliśmy się do zwiedzania Muzeum Ziemi, w którym znajdują się bogate zbiory minerałów. Byliśmy pod wrażeniem kolorów i ich form.   Zobaczyliśmy liczne skamieniałości. Poznaliśmy również  teorię ewolucji oraz przeszłość geologiczną Ziemi. Wszyscy uczniowie spędzili dzień pełen atrakcji z dużą dawką wiedzy. Dzięki tej wycieczce nauczyliśmy się wielu ciekawych rzeczy z zakresu meteorologii i dziejów Ziemi.  Ponadto miło spędziliśmy czas.

GALERIA ZDJĘĆ => https://photos.app.goo.gl/ddAn4B261k7NLNWp9