NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

To dzień pamięci o żołnierzach polskiego podziemia antykomunistycznego, którzy po II wojnie światowej walczyli przeciw sowieckiemu okupantowi. Z tej okazji w piątek, 1 marca, w naszej szkole odbyła się Wieczornica poświęcona Niezłomnym Bohaterom, w szczególności kpt. Stanisławowi Sojczyńskiemu „Warszycowi”. To szczególna postać dla naszej społeczności,  historii naszej szkoły i okolicy. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą kpt. S. Sojczyńskiego przez wójta Gminy Przystajń Pana Henryka Macha, Dyrektora PSP im. A. Mickiewicza w Borze Zajacińskim Pana Bogdana Paprotnego, w-ce Przewodniczącą Rady Gminy Panią Aleksandrę Kierat oraz sołtysa Boru Zajacińskiego Pana  Józefa Chrzęstka. Następnie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali widowisko słowno – muzyczne. Uroczystość swoimi występami uświetnili również Orkiestra Dęta z Przystajni, Zespół „Ługowiacy” oraz chór szkolny. Na uroczystości obecni również byli Radna Powiatu Kłobuckiego Pani Bożena Leszczyńska, ksiądz Władysław Koźmin i laureaci VIII Powiatowego Konkursu Żołnierze Wyklęci – Niezłomni Bohaterowie oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości. Wieczornicę przygotowała mgr Anna Chrzęstek i mgr Anna Radka.

GALERIA ZDJĘĆ => https://photos.app.goo.gl/e5n66Au3Xsi28v6s5