Wycieczka do Planetarium w Chorzowie

29 lutego uczniowie starszych klas mieli okazję uczestniczyć w fantastycznej wycieczce do Planetarium w Chorzowie.

Uczestnicy wycieczki najpierw wzięli udział w warsztatach w kopule Planetarium i podziwiali mapę nieba oraz zmiany zachodzące w trakcie poszczególnych pór roku. Następnie podzieliliśmy się na grupy, by zwiedzić pozostałe atrakcje. Mogliśmy na własnej skórze poczuć trzęsienie ziemi o różnej magnitudzie, a także przenosiliśmy się w różne strefy klimatyczne. Poznaliśmy m.in. mechanizm powstawania trzęsień ziemi, obejrzeliśmy urządzenia do pomiaru składników pogody oraz zaobserwowaliśmy różne zjawiska atmosferyczne – od deszczu, przez burzę, aż po tornado. Niektórzy sprawdzili swoje umiejętności jako prezenterzy pogody. Ponadto poznaliśmy wiele ciekawostek o planetach i otaczającym nas świecie, a wielu uczniów wykazało się imponującą wiedzą z geografii.

GALERIA ZDJĘĆ => https://photos.app.goo.gl/hQL3AUWBLQrXBU959