Wyniki konkursu „ŻOŁNIERZE WYKLĘCI – BOHATEROWIE NIEZŁOMNI: STANISŁAW SOJCZYŃSKI”.

W dniu 1 marca 2024 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacińskim nastąpiło rozstrzygnięcie VIII Powiatowego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – bohaterowie niezłomni: Stanisław Sojczyński”.

Konkurs został przeprowadzony w następujących grupach wiekowych:

• uczniowie klas IV –V szkół podstawowych
  • uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych

Tegoroczny konkurs polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej przedstawiającej postać i losy Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”. Celem konkursu było upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz upowszechnianie wiedzy o życiu i działalności Stanisława Sojczyńskiego.

Tegoroczni laureaci konkursu to:

W kategorii klas IV-V:

I MIEJSCE : Natalia Chrzęstek – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacińskim

II MIEJSCE:  Jan Ksoń – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza we Wręczycy Wielkiej

II MIEJSCE:  Michał Zawierucha – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Przystajni

III MIEJSCE: Lena Włodarczyk – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Zajączkach Pierwszych

W kategorii klas VI-VIII:

I MIEJSCE: Mateusz Florjański – Szkoła Podstawowa im. Synów Pułku w Węglowicach

II MIEJSCE: Michalina Chrzęstek – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacińskim

III MIEJSCE: Amelia Kaszyca – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza we Wręczycy Wielkiej

I WYRÓŻNENIE: Wiktoria Wiecha – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Przystajni

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy.