Pierwszy Dzień Wiosny

Już od 21 marca gości u nas wiosna. Jedną z jej oznak jest nie tylko zrzucenie ciepłych ubrań, ale także zwyczaj palenia lub topienia Marzanny. Zwyczaj ten jest w Polsce znane od wieków. Marzanna jako kukła jest symbolem odchodzącej zimy. Spalenie kukły miało przynieść dobre plony w danym roku. Zwyczaj topienia lub palenia Marzanny przetrwał i nadal jest bardzo popularny, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Kultywując właśnie tę tradycję uczniowie klas I -III przygotowali piękne Marzanny, które spalili ogłaszając przyjście wiosny. Następnie uczniowie udali się na wiosenny spacer w okolicach szkoły.

W czasie spaceru uczniowie mieli okazję obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie, podziwiać pierwsze kwitnące kwiaty, słuchać śpiewu ptaków. Mamy nadzieję że wiosna zagości u nas na dobre.

GALERIA ZDJĘĆ => https://photos.app.goo.gl/jMB96yHJcPkifgnW6