Wiosenne spotkanie w afrykańskich rytmach

W tym roku wiosnę powitaliśmy w afrykańskich rytmach.

W czwartek i piątek w ramach naszego tygodnia integracji społecznej i profilaktyki ekologiczno – zdrowotnej warsztaty „Mama Africa” przeprowadził dla Nas Mateusz Szkop ze wsparciem członków stowarzyszenia EtnoChowa.

Każda grupa przedszkolna i każda klasa miały możliwość uczestniczyć w zajęciach muzyczno – ruchowych z instrumentami etnicznymi z zastosowaniem elementów muzykoterapii oraz Mobilnej Rekreacji Muzycznej, a tym samym uczestniczyć w relaksacji, aktywizacji, integracji, uruchomieniu i uwrażliwieniu sensorycznemu.

Specjalny warsztat odbył się dla dzieci objętych kształceniem specjalnym – tutaj akcent zajęć położony był na rozwoju psychomotoryki i uwrażliwienie sensoryczne oraz wszechstronną relaksację.

Zabawa była niezwykła. Uczestnikom towarzyszył uśmiech i pozytywny nastrój. Każdy spróbował swych sił w grze na bębnie oraz różnych muzycznych pomagajkach. Dzieci i uczniowie poznali krajobrazy Afryki, zwyczaje tamtejszej ludności oraz kilka tamtejszych słów.

Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z afrykańskimi rytmami.

GALERIA ZDJĘĆ => https://photos.app.goo.gl/CcFDSvFQia16RP8W7