Profilaktyka zagrożeń dzieci i młodzieży XXI wieku

W czwartek 18 kwietnia odbyło się spotkanie dla Rodziców w zakresu szeroko pojętej profilaktyki zagrożeń dzieci i młodzieży XXI wieku. Szkolenie przeprowadziły policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

W obszarze kształtowania własnej tożsamości pozostajemy pod silnym wpływem „supermarketu kultury”, który jest efektem globalizacji kultury.

W tej sytuacji jeżeli jednostka odrzuca tradycję, czyli „świat korzeni”, to wtedy pozostaje w kręgu „świata wyboru”. A te ciągłe własne wybory często są kształtowane przez rynek i modę. I takie też jest niebezpieczeństwo ukształtowania własnej tożsamości przez jednostkę – zbliżoną do mody i tego, co lansuje rynek globalny. Dlatego podczas budowania tożsamości dzieci tak ważny jest baczny i obserwujący „dorosły” (rodzic/ opiekun prawny), który wskaże, że nie zawsze to, co jest modne jest odpowiednie i bezpieczne.