V Gminny Turniej Sołectw w Futbolu Stołowym zorganizowany pod hasłem: „Tylko słabi gracze biorą dopalacze!”

W czasie trwania Ferii Zimowych – 30.I.2018r., tj. wtorek – w Publicznej Szkole  im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacińskim, odbył się V Gminny Turniej Sołectw w Futbolu Stołowym zorganizowany pod hasłem: „Tylko słabi gracze biorą dopalacze!”.

Turniej został poprzedzony krótką prelekcją z zakresu profilaktyki przygotowaną przez pedagoga szkolnego – panią Katarzynę Hamela oraz zaproszonych gości – funkcjonariuszy Policji: st. sierż. Tomasza Solnica, mł. asp. Sabinę Sobańtka, sierż. szt. Damiana Słomian oraz sierż. szt. Magdalenę Kopica. Młodzi ludzie dowiedzieli się, jakie zagrożenia wynikają z zażywania niebezpiecznych substancji psychoaktywnych. Do słów skierowanych do młodzieży, przyłączył się również Wójt Gminy Przystajń – pan Henryk Mach, który apelował o rozwagę oraz świadome podejmowanie decyzji, mających wpływ na późniejsze życie młodego człowieka. Jednocześnie wraz z Partnerami Szkoły – przedstawicielami Sołectw – Brzeziny – panem Edwardem Chamela i Wilcza Góra – panem Zbigniewem Marczak, wszyscy uczestnicy turnieju swoją postawą promowali zdrowy styl życia, a także aktywny wypoczynek, wolny od używek i dopalaczy.

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników. Zawodnicy przestrzegali zasad fair-play oraz rywalizowali ze sobą drużynowo, reprezentując poszczególne sołectwa w trzech kategoriach wiekowych:

 

-Szkoła podstawowa  – klasy III-VI – 7 drużyn
 

I miejsce – sołectwo Ługi-Radły

II miejsce-sołectwo Wrzosy

III miejsce-sołectwo Kamińsko

 

-Gimnazjum i klasa VII – 7 drużyn

I miejsce- sołectwo Siekierowizna

II miejsce-sołectwo Dabrowa

III miejsce-sołectwo Ługi-Radły

 

-Ponadgimnazjalne-5 drużyn

I miejsce- sołectwo Dąbrowa

II miejsce-sołectwo Przystajń

III miejsce-sołectwo Ługi-Radły

 

Dla uczestników przygotowano dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe w postaci piłek
do piłki ręcznej, nożnej i siatkówki, które zostały wręczone przez Dyrektora PSP w Borze Zajacińskim – pana Bogdana Paprotnego oraz Dyrektor GOKSiR – panią Małgorzatę Izydorczyk.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał koordynator sportu – pan Józef Prusko
oraz nauczyciel wychowania fizycznego – pan Marek Jelonek.

Wszyscy uczestnicy turnieju mieli zapewniony ciepły  posiłek oraz gorącą herbatę.

 

<< kliknięcie w zdjęcie lub TUTAJ przenosi do galerii >>