GOŚĆ HONOROWY

8 maja 2023r. naszą szkołę odwiedził Pan Doktor Tomasz Jelonek, który przyjechał do nas z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

               Pan Doktor w ciekawy i zabawny sposób opowiadał o językowych „grzechach” Polaków.

               Zwracał uwagę na to, jak piękny i różnorodny jest nasz język ojczysty. Wytłumaczył nam też skąd wywodzą się nazwy miejscowości, w których mieszkamy oraz pokazał, w jaki sposób możemy sprawdzić znaczenie naszego nazwiska.

               Uczniowie, dziękując za spotkanie, przygotowali niespodziankę dla przybyłego  gościa. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli Panu Doktorowi szarfę i dyplom ”Gościa honorowego Publicznej Szkoły Podstawowej w Borze Zajacińskim”, a zamiast kwiatów podarowali ananas udekorowany sercami z imionami uczniów.

               Mamy nadzieję, że Pan Doktor Tomasz Jelonek odwiedzi nasz jeszcze kiedyś z kolejnym ciekawym wykładem.

GALERIA ZDJĘĆ => https://photos.app.goo.gl/zGSw4yWiWYtGA6Bm8