Szkoła pamięta

W ramach akcji „Szkoła pamięta”, dnia 23.10.2019r. – Harcerze oraz Wolontariusze naszej szkoły wraz z Opiekunami, wybrali się na cmentarz do miejscowości Ługi-Radły, aby posprzątać opuszczone groby, odwiedzić i uporządkować Zbiorowy Grób Wojenny, oddać cześć pamięci osobom zasłużonym dla naszego kraju, a w szczególności 15 Polakom rozstrzelanym przez Niemców 22 kwietnia 1944r. Dodatkowo zapaliliśmy symboliczny znicz pod Tablicą, umieszczoną na budynku naszej szkoły – upamiętniającą postać Stanisława Staszica ps Warszyc, oficera 27 Pułku Piechoty WP z Częstochowy, dowódcy I Batalionu 27 Pułku Piechoty AK w Radomsku, w latach 1945-46 organizatora i Dowódcy Konspiracyjnego Wojska Polskiego rozstrzelanego 19 lutego 1947r.